+
-

PRZYJEMNOŚĆ

Cena rynkowa brutto:
34,99 zł
VAT:
5%
Autor:
Wydawnictwo:
Kategorie:
EAN:
9788365731425
Liczba stron:
240
Rodzaj okładki:
MIĘKKA ZE SKRZYDEŁKAMI
Data premiery:
2018-03-14
Format (szer/wys):
150x205
Dostępność:
dostępny
Dlaczego dzieło sztuki jest warte o wiele więcej niż najlepszy falsyfikat? Przyjemność działa w zagadkowy sposób, jak pokazuje Paul Bloom, psycholog z Uniwersytetu Yale, w tej barwnej, wciągającej książce poświęconej dociekaniom na temat tego, czego pragniemy i dlaczego. Korzystając z bogactwa zaskakujących badań, Bloom zgłębia zarazem przyjemności szlachetne, jak i te owiane złą sławą, te wzniosłe i te przyziemne, by odkryć przez czytelnikami, że to nie dotyk czy wzrok decydują o przyjemności, jaką czerpiemy z danej rzeczy, lecz nasze przekonania na temat jej historii, pochodzenia i głębszej natury.

"Ta książka to więcej niż czysta przyjemność, to po prostu objawienie, a przy tym została napisana przez jeden z najtęższych umysłów psychologii i jednego z najlepszych pisarzy".
Daniel Gilbert, autor "Na tropie szczęścia"

"Bloom to poważny profesjonalista, który wie, o czym mówi".
Literary Review

"Wnikliwa i zabawna".
Times Literary Review

"Książka inna od całej masy dostępnych poradników na temat ogólnie pojętego szczęścia. Nie ma w niej rad, jak zostać szczęśliwszym przez zrobienie porządków w szafach. Bloomowi chodzi o coś więcej niż dobre samopoczucie, szuka czegoś głębszego".
Robin Marantz Henig, New York Times

"Paula Blooma zaliczyć można do grona największych myślicieli i najbardziej przejrzyście piszących autorów w dzisiejszym świecie nauki o umyśle".
Steven Pinker