+
-

KRAINA MARTWEJ ZIEMI T.3 PIEŚŃ I KRZYK

Cena rynkowa brutto:
36,90 zł
VAT:
5%
Wydawnictwo:
SQN
EAN:
9788381291217
Liczba stron:
400
Rodzaj okładki:
MIĘKKA ZE SKRZYDEŁKAMI
Data premiery:
2018-03-14
Format (szer/wys):
140x210
Dostępność:
dostępny
Gdy bogowie odwracają twarze, pieśń zwycięstwa i krzyk rozpaczy niosą się wśród bezkresu Martwej Ziemi.

Arthorn, niegdyś przykładny oficer, po tym jak zdradziła go królowa, lojalność władzy ma w głębokim poważaniu. Najchętniej zaszyłby się w spokojnej Asnal Talath u boku ukochanej – tyle że właśnie trafił do niewoli.

Valesca straciła pamięć. Przy sobie ma jedynie tobołek ze starym mieczem. Kiedy wspomnienia zaczynają wracać, pojmuje, że czeka ją zadanie wielkiej wagi. Lecz najpierw musi odnaleźć Arthorna. Korzysta z pomocy pewnego tajemniczego podróżnika i... czarnego kota o podejrzanej proweniencji.

Do króla Aurissa dociera, że objął tron w fatalnym czasie. Jego Wondettel zamierza zająć tereny do niedawna opanowane przez Martwicę, lecz takie same prawa rości sobie Nife, potężny sojusz ze wschodu. Zbliża się wojna, jakiej nie pamiętano od stuleci. Żadna ze stron nie wie, że starzy bogowie mają własne plany.

"Łukawski rozpoczął swoją trylogię z przytupem i nie zwalnia tempa do ostatnich stron. Przygodowa, bezpretensjonalna fantasy pisana z polotem i rozmachem".
Michał Cetnarowski, Nowa Fantastyka

"Umiejętnie poprowadzona fabuła, misternie zbudowany świat i precyzyjnie nakreśleni bohaterowie to trzy filary, bez których znakomita fantasy się nie obejdzie – a taką niewątpliwie jest powieść „Pieśń i krzyk”."
Adrian Turzański, Bestiariusz

"Ekscytacja, która przeradza się w rozczarowanie. Rozczarowanie, że przyjemność dobiegła końca".
Marcin Okoniewski, Okoń w sieci

"Jacek Łukawski zgrabnie łączy klasyczne tropy literatury fantastycznej ze współczesną popkulturą, często puszczając oko do uważnego czytelnika".
Anna Minge, Ostatnia Tawerna