+
-

KAMIENNE NIEBO

Cena rynkowa brutto:
39,90 zł
VAT:
5%
Autor:
Wydawnictwo:
SQN
EAN:
9788381291187
Liczba stron:
384
Rodzaj okładki:
MIĘKKA ZE SKRZYDEŁKAMI
Data premiery:
2018-03-14
Format (szer/wys):
135X210
Dostępność:
dostępny
Laureatka nagrody Hugo. Nominowana do Nagród Nebula i Locus.

Księżyc wkrótce powróci. Czy przyniesie ze sobą zagładę? Ostatnie słowo zawsze należy do Ojca Ziemi.

Essun przejęła moc Alabastra Dziesięciopierściennika. Dzięki niej zamierza odnaleźć swoją córkę Nassun i sprawić, by świat stał się przyjazny młodym górotworom.

Dla Nassun jest już jednak za późno. Widziała zło świata i przyjmuje to, w co jej matka nigdy nie chciała uwierzyć: że pewnych rzeczy nie da się naprawić. Można je tylko ostatecznie zniszczyć.

"„Piąta Pora Roku” i „Wrota Obelisków” zapewniły N.K. Jemisin miejsce pośród największych współczesnych mistrzów fantasy. „Kamienne niebo” utwierdza w przekonaniu, że nie trafiła do tego grona przypadkiem. Skrupulatnie prowadzona od pierwszego tomu fabuła znalazła zwieńczenie w porywającym finale serii, pozostawiając czytelnika usatysfakcjonowanym i zaskoczonym. Ale tak to już jest z powieściami wysokiej próby."

Adrian Turzański, Bestiariusz

"„Trylogia Pękniętej Ziemi” przypomina puzzle z dużą liczbą elementów. Złożenie układanki jest trudne, aczkolwiek daje wiele satysfakcji. N.K. Jemisin nie prowadzi czytelnika za rękę, wręcz rzuca go na głęboką wodę. W końcu tylko najsilniejsi przetrwają Piątą Porę Roku…"

Wiktoria Mierzwińska, Ostatnia Tawerna

"„Kamienne Niebo” jest nie tylko wstrząsającym zakończeniem trylogii, ale też niesamowitym dowodem na to, że Jemisin potrafi zaskoczyć nawet tak zatwardziałego sceptyka jak ja. Gorąco polecam."

Weronika Załucka, Book Emperor

"„Trylogia Pękniętej Ziemi” to dzieło pełne alegorii i aluzji. Prawdziwa uczta czytelnicza."

„New York Times”

"Wielka, ponadczasowa powieść."

„Publishers Weekly”