+
-

ARYSTOKRACJA ROMANSE I MIŁOŚCI W XX STULECIU

Cena rynkowa brutto:
39,99 zł
VAT:
5%
Wydawnictwo:
EAN:
9788365838094
Liczba stron:
316
Rodzaj okładki:
MIĘKKA ZE SKRZYDEŁKAMI
Data premiery:
2018-04-12
Format (szer/wys):
145X215
Dostępność:
dostępny
Zapraszamy do świata polskich arystokratów XX wieku! Bohaterowie tej książki to barwne postaci, które w imię uczucia gotowe były wzniecać skandale i burzyć konwenanse.

Czy wiesz, kto przed stu laty wzbudzał sensację swoimi sercowymi podbojami? Kto w tamtych czasach popełnił mezalians lub porzucił partnera przed ślubem? Jakie były miłosne powiązania polskich i amerykańskich wyższych sfer? Czym cechowało się życie uczuciowe poety Jarosława Iwaszkiewicza?

Na te i inne pytania odpowiada Iwona Kienzler w swojej najnowszej książce "Arystokracja. Romanse i miłości w XX stuleciu". Znana popularyzatorka historii i autorka bestsellerów biograficznych z pasją pisze o nietypowych związkach, bulwersujących w swoim czasie opinię publiczną, oraz o ludziach, którzy rzucali się w wir miłosnego życia, nie bacząc na obowiązujące normy społeczne.Iwona Kienzler – znana pisarka i popularyzatorka historii. Pasjonuje ją życie wielkich Polaków, których chętnie przybliża nam jako zwykłych ludzi z ich przywarami, dziwactwami, słabościami. Dużo miejsca poświęca też ciekawostkom, nie unikając pikantnych szczegółów osadzonych w realiach obyczajowych epoki. Cykl biografii historycznych wydawnictwa Lira autorstwa tej poczytnej autorki obejmuje tytuły: "Jagiellonowie. Miłosne sekrety wielkiej dynastii". "Marysieńka i Sobieski. Wielka miłość", "Caryca Katarzyna i król Stanisław. Historia namiętności" i "Piastowie od Mieszka do Kazimierza. Miłość i władza"*.* Książka poświęcona polskiej arystokracji to piąty tytuł serii.