+
-

ŚWIĘTE GRY

Cena rynkowa brutto:
59,90 zł
VAT:
5%
Wydawnictwo:
EAN:
9788366140455
Liczba stron:
965
Rodzaj okładki:
TWARDA
Data premiery:
2019-03-13
Format (szer/wys):
160x240
Dostępność:
dostępny
Mistrzowski thriller, okrzyknięty hinduską wersją "Ojca chrzestnego" i obsypany wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami. Epicka, wielowątkowa opowieść o przyjaźni i zdradzie, przemocy i wielkiej miłości – oraz o współczesnym Bombaju. Serial na podstawie książki dostępny w serwisie Netflix.

Sartadź Singh najlepsze lata ma już za sobą. Jest czterdziestokilkuletnim rozwiedzionym policjantem, cynicznym, bez perspektyw zawodowego rozwoju. Jednak gdy dowiaduje się, że w mieście przebywa jeden z najbardziej nieuchwytnych przywódców mafijnego półświatka, Ganeś Gaitonde, a kryjówka, w której się zabarykadował, jest szczelnie otoczona przez policję, zaczyna wierzyć w odmianę losu. Ale Gaitonde popełnia samobójstwo, zostawiając masę brudnych pieniędzy i więcej pytań niż odpowiedzi. Choć oficjalnie sprawa zostaje zamknięta, na polecenie służb wywiadowczych Sartadź zaczyna dociekać przyczyn owego samobójstwa. Ślady prowadzą go w głąb ciemnych podziemi metropolii, w świat przestępczości zorganizowanej i powszechnej korupcji.

"Święte gry" – nie bez powodu przyrównywane do światowego bestsellera "Shantaram" – ukazały się w kilkunastu krajach. Powieść uzyskała nominację do National Book Award i została wyróżniona Salon Book Award i indyjską Hutch Crossword Book Award.

"Tak samo jak trudno ją wziąć do ręki, tak samo trudno ją odłożyć."
"New York Times Book Review"

"Chandra doskonale wie, kiedy łamać reguły, a kiedy się do nich stosować."
"Los Angeles Times"

"Ambitna i napisana z rozmachem. Łączy zalety dziewiętnastowiecznej powieści i współczesnego kryminału."
"Elle"