+
-

TAJEMNICE KOREI PÓŁNOCNEJ

Cena rynkowa brutto:
39,99 zł
VAT:
5%
Wydawnictwo:
EAN:
9788328064171
Liczba stron:
288
Rodzaj okładki:
MIĘKKA ZE SKRZYDEŁKAMI
Data premiery:
2019-03-13
Format (szer/wys):
142X202
Dostępność:
dostępny
Korea Północna to kraj, w którym wszyscy czczą ogarniętego żądzą władzy dyktatora, spory z sąsiednią Koreą Południową często prowadzą do wybuchów przemocy, bomby jądrowe są detonowane z alarmującą regularnością, a większość ludzi jest na skraju śmierci głodowej.
Czy rzeczywiście jest to wierny obraz codziennego życia w dzisiejszej Korei Północnej?
Daniel Tudor i James Pearson pokazują, jak naprawdę wygląda życie zwykłych Koreańczyków z Północy. Korzystają z wielu różnych źródeł – od rozmów z członkami rządzącej elity z Pjongjangu, uciekinierami z KRLD, dyplomatami, pracownikami organizacji pozarządowych i handlarzami przemycającymi towary z Chin po pisemne relacje po angielsku, koreańsku i chińsku – aby przedstawić zupełnie inny obraz współczesnego północnokoreańskiego społeczeństwa. Z tych źródeł wynika, że w Korei Północnej za pieniądze można kupić właściwie wszystko, a zwykli ludzie, zarówno bogaci, jak i biedni, często słuchają południowokoreańskiego popu, noszą obcisłe dżinsy, oglądają południowokoreańskie seriale, a nawet chińskie i amerykańskie fimy.

James Pearson i Daniel Tudor to dwaj z najlepiej poinformowanych i najodważniejszych dziennikarzy
piszących o Korei. Robią to z werwą, ale dbają także o dokładne przedstawianie faktów – a to rzadka cnota przy relacjonowaniu wydarzeń z Korei Północnej, gdzie przecież wszystko jest możliwe…
John Delury, ekspert od Korei Północnej na Uniwersytecie Yonsei w Seulu


Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być Koreańczykiem z Północy i żyć w kraju, którego
przywódcy w XXI wieku wierzą w kołchozy, państwową własność i gułag, to właśnie książka dla Was. Tudor i Pearson przeprowadzili staranną kwerendę, korzystali z licznych, zawsze aktualnych źródeł i przedstawili obraz zbankrutowanego rządu oraz państwa, które stało się iluzją.

Michael Breen, autor The Koreans oraz Kim Dzong-Il, North Korea’s Dear Leader